Chlazení domu tepelným čerpadlem

Chlazení tepelným čerpadlem je velmi úsporné řešení, především díky svému velkoplošnému systému. Ten zajišťuje kromě chlazení i vytápění a ohřívání vody na příjemnou teplotu. Investice do energií se vám rapidně sníží a vy získáte řešení bez nepříjemného průvanu i zdravotních rizik.

Jak funguje chlazení pomocí tepelného čerpadla?

Jde o spolehlivý zdroj tepla, který vytápí váš dům a zároveň přinese i teplou vodu. Dokáže však i příjemně chladit vzduch uvnitř objektu, takže udržuje i příjemné klima po celý rok. Tepelné čerpadlo je vhodné chladit pomocí velkoplošného systému. Může jít o podlahové, stropní i stěnové chlazení. Díky tomu dosáhnete velmi úsporného velkoplošného řešení, které má vysokou efektivitu.

Aktivní a pasivní chlazení

Vybrat si můžete ze dvou řešení, kdy každé má jiné výhody. Aktivní chlazení využívá kompresor tepelného čerpadla, přebytečné teplo poté míří do vzduchu nebo do primárního okruhu. Tím bývá zemní kolektor nebo vrt. Chladící systém u aktivního chlazení je dostatečný v průběhu celého parného léta a zároveň dosahuje vyššího chladícího výkonu.

Pasivní chlazení využívá chlad ze země, tedy z primárního okruhu, který se předává přes vodní výměník do sekundárního okruhu - topného systému. Celý proces probíhá pouze za použití oběhových čerpadel. U pasivních chlazení není kompresor v provozu. Díky tomu tento systém přinese ekonomičtější řešení a v zimě zlepšuje topné faktory.

Chlazení domu tepelným čerpadlem na míru

Neváhejte nás kontaktovat. Pracujeme po celé České republice a přinášíme vám teplo až k vám domů. Pokud potřebujete poradit s výběrem vhodného tepelného čerpadla, můžete se nám ozvat. Naši odborníci vám jsou k dispozici.

Kontaktujte nás

Máte-li zájem o návrh řešení a kalkulaci klimatizace, neváhejte a kontaktujte nás!
Připravíme pro vás nezávaznou cenovou kalkulaci

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.