Tepelná čerpadla voda-voda

Na trhu se objevuje mnoho tepelných čerpadel, jejichž cílem je za minimální pořizovací náklady i celkovou spotřebu, produkovat největší možné množství energie. Vyprodukovaná energie následně poslouží k ohřevu vody nebo k vytopení celého objektu, či jednotlivých místností. Jendo z nejoblíbenějších řešení je propojení tepelného čerpadla s vodou.

Jak funguje tepelné čerpadlo voda - voda

Tepelné čerpadlo načerpává vodu z podzemních zdrojů. Nejčastěji jde o studny nebo hloubkové vrty, setkáváme se ale také s přívodem pozemní vody. Voda je v systému tepelného čerpadla voda-voda nahnána do výměníku, ve kterém projde výparníkem. Výparník z vody odebere potřebné teplo, které následné pošle do objektu. Pokud máte dostatek vody, je tepelné čerpadlo typu voda - voda velice užitečným pomocníkem pro ohřev i výtop.

Výhody tepelného čerpadla voda - voda
  • Vysoký topný faktor
  • Velmi nízké pořizovací náklady
  • Krátká doba počátečních nákladů
Nevýhody tepelného čerpadla voda - voda
  • Vhodné jen v lokalitách s dostatkem vody
  • Přísná kritéria na chemické složení

Podzemní voda do celého domu

Účinnost tepelného čerpadla voda - voda je ale vzhledem k dalším typům čerpadlem zcela jasně nejlepší. Podzemní voda má totiž běžně 10 °C. Svou teplotu neztratí ani na povrchu. Tím je zajištěna až 80 % úspora oproti jiným zdrojům tepla.

Pozor na vodu z řeky

Velkou nevýhodou vody tahané z řeky je její teplota. Oproti podzemní vodě je až o 5 °C chladnější. Z toho důvodu se do čerpaného místa řeky umísťuje výměník, jehož součástí je nemrznoucí směs. Voda v řece má totiž tendenci v zimě zamrzat a tím může výrazně znepříjemnit přísun tepla do vašeho objektu.

Kontaktujte nás

Pro více informací o tepelných čerpadlech nás neváhejte kontaktovat. Společně vybereme to nejlepší řešení pro vás. Těšíme se na vaši návštěvu.

Kontaktujte nás

Máte-li zájem o návrh řešení a kalkulaci klimatizace, neváhejte a kontaktujte nás!
Připravíme pro vás nezávaznou cenovou kalkulaci

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.