Servis a čištění klimatizace

Záruční i pozáruční servis klimatizací všech značek a typů

Provádíme opravy, záruční, preventivní i pozáruční servis klimatizací všech značek a typů v Brně a okolí.

Klimatizace Vám zajistí svěží vzduch v místnostech, ovšem jen specialisté vědí, jak ji udržet v provozu a kdy je nutné klimatizaci vyčistit. Pravidelný servis klimatizace Vám tak zaručuje spolehlivý a v neposlední řadě i ekonomický provoz klimatizačních jednotek. Také pro Vaše zaměstnance, či blízké, je pravidelný servis klimatizace jistotou, že pracují ve zdravém prostředí. Vyšší kvalita ovzduší prokazatelně přispívá k vyšší produktivitě práce jak u počítače, tak ve výrobních halách.

Sami zákazníci by měli kontrolovat jednou měsíčně, zda má vnitřní jednotka klimatizace čistý filtr a u venkovní jednotky případně odebrat nečistoty, jako jsou listí a podobně a ověřit si, zda jednotce něco nebrání v odebírání čistého vzduchu. Klimatizace také snadno namrzne, pokud dojde k zanedbání servisu.

Důvody pro pravidelný servis a čištění klimatizace:

  • Při chlazení vzniká ve výměníku vnitřní klimatizační jednotky vlhkost, která je sice odváděna, ale i tak toto prostředí představuje ideální podmínky pro vznik plísní a množení bakterií
  • Při znečištěných filtrech a výměnících klimatizačních jednotek vzrůstá spotřeba elektrické energie a též roste riziko poškození klimatizace. Takto poškozená klimatizace ovšem nelze reklamovat, je skutečně nutné dodržovat pravidelné kontroly.
  • Výrobci klimatizačních jednotek vyžadují pravidelný servis odborníkem minimálně 1-2x za rok dle specifického využití klimatizace (doba provozu, prašnost prostředí apod.)

Při servisu klimatizace provádíme

Při kompletním servisu klimatizace se zkontroluje provozní tlak chladiva a odtok kondenzátu. Vše se vydezinfikuje a seřídí do optimálního nastavení. Zkontroluje se příkon a uchycení jednotky. Díky tomu si zajistíte tichý provoz klimatizace a výkonné chlazení vzduchu. Pokud je klimatizace umístěna ve velmi prašném pracovním prostředí, je nutné pozvat specialisty na vyčištění častěji než 1x v roce, aby se zamezilo jejímu přehřátí či zapáchání. Také zvýšená hlučnost upozorní na problém v přístroji. Někdy může klimatizace vyhodit i pojistky, což je důkaz vadného kompresoru nebo jističe. Všem těmto vadám se vyhnete naplánovanou preventivní prohlídkou.

Odborníci v naší firmě mají bohaté zkušenosti nejen s montáží, ale i servisem klimatizací. Po montáži klimatizace si s Vámi domluví servisní plán tak, aby vyhovoval Vašemu provozu. Naše klimatizační jednotky fungují v mnoha zařízeních a spokojení zákazníci nám dávají jistotu, že svojí práci rozumíme. Poskytujeme servis na všechny druhy klimatizací i těch, které jste si zakoupily u jiných dodavatelů. Poradíme si s různými typy, ať už nástěnnými, podstropními, kazetovými, parapetními, mezistropními i mobilními. Nabídneme Vám záruční i pozáruční kontroly stavu klimatizačních jednotek. Naši technici prochází pravidelným proškolením a doplňují si neustále svoji odbornost o nové poznatky a seznamují se s novými výrobky na trhu. Jen díky tomu mohou obsluhovat tak různorodé klimatizační jednotky jako jsou na operačních sálech, v lázeňství, na letišti, v jaderné elektrárně či v restauracích.

Kontaktujte nás

Domluvte si s námi pravidelnou kontrolu stavu Vaší klimatizace a zajistíte si tak čistý vzduch a zdravé prostředí pro Vaši práci i rodinu.

Kontaktujte nás

Máte-li zájem o návrh řešení a kalkulaci klimatizace, neváhejte a kontaktujte nás!
Připravíme pro vás nezávaznou cenovou kalkulaci

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.