Montáž tepelných čerpadel

Tepelná čerpadla jsou velmi zajímavou alternativou ke klasickým způsobům vytápění. Existuje několik základních typů tepelných čerpadel. Liší se hlavně ve zdroji vstupního tepla. Tepelná čerpadla tak mohou využívat teplo z hloubkových vrtů, zemních kolektorů, geotermální energie nebo vzduchu. Naše společnost se specializuje na poslední jmenovaný druh tepelných čerpadel, získávající teplo z okolního vzduchu, kterého je vždy a všude dostatek. Velkou výhodou tohoto druhu tepelných čerpadel jsou nízké pořizovací náklady v porovnání s ostatními technologiemi, rychlá návratnost investic a minimální stavební úpravy. Díky tomu je tento druh tepelného čerpadla vhodný jak k montáži do nově budovaných objektů, tak i k dodatečné montáži ve starších budovách, kde se s tím dopředu nepočítalo. Jediná větší stavební příprava spočívá ve vybudování podstavné plochy venkovní jednotky o rozměrech cca 1x1m. Tam, kde to není možné, lze jednotku zavěsit na stěnu. Jednotku lze dokonce umístit i uvnitř objektu, ale jde spíš o výjimečné případy a má to svá specifika.

Jak tepelné čerpadlo funguje?

V této venkovní jednotce dochází pomocí elektrického kompresoru s nízkým příkonem k odebrání zbytkového tepla z okolního vzduchu a k následnému předání tohoto tepla chladícímu médiu. To pak vede v tenkých trubkách do hydromodulu, což je zjednodušeně řečeno výměník, ve kterém je toto získané teplo předáno do otopného systému. V praxi to nejčastěji vypadá tak, že tepelný výměník ohřívá vhodnou akumulační nádrž a z ní pak již vedou rozvody otopné vody do jednotlivých větví.

Při správně nadimenzovaných topných tělesech lze tímto způsobem v našich klimatických podmínkách velmi efektivně vytápět objekty i při venkovních teplotách okolo -15°C.

Tepelné čerpadlo pak bývá většinou využíváno stejným způsobem i k přípravě TUV nebo ohřevu bazénu a to celoročně a velmi efektivně.

Montáž tepelných čerpadel

Samotná montáž a následná údržba celé technologie je velmi rychlá, čistá a realizovatelná téměř kdekoliv. Provoz tepelného čerpadla je nenákladný a tichý. Námi dodávané venkovní jednotky splňují přísné hygienické normy hlučnosti a provoz tak nebude rušit ani Vás, ani Vaše okolí.

Při instalaci tepelného čerpadla Vám vše ochotně vysvětlíme a naučíme Vás se zařízením zacházet.

Záruční a pozáruční servis

Poskytujeme také pravidelné servisní prohlídky a záruční i pozáruční opravy celé technologie.

Kontaktujte nás

Máte-li zájem o návrh řešení a kalkulaci klimatizace, neváhejte a kontaktujte nás!
Připravíme pro vás nezávaznou cenovou kalkulaci

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.