Tepelná čerpadla

Tepelná čerpadla jsou moderní technologií, která dokáže využít teplo ze vzduchu, vody nebo země a převést ho na teplo určené k vytápění, ohřevu vody nebo k chlazení domů. Tato zařízení se stávají stále populárnější volbou pro domácnosti i průmyslové objekty díky své energetické účinnosti a šetrnosti k životnímu prostředí. Pokud je čerpadlo správně navrženo a pravidelně a odborně sepisováno, může jeho životnost přesáhnout 20 let.

Další výhodou této technologie je chlazení domu tepelným čerpadlem. Tepelná čerpadla jsou ideálním řešením pro domy, které potřebují nejen vytápění, ale také chlazení během letních měsíců. Tyto zařízení dokážou převést teplo z interiéru domu ven a poskytnout tak příjemné chladné prostředí. Obecně jsou tepelná čerpadla jako jednotky na výrobu chladu využívány ve dvou režimech, a to pasivním a aktivním.

Montáž tepelných čerpadel

Montáž tepelných čerpadel je klíčovým krokem k zajištění správného provozu těchto zařízení. Je důležité si vybrat odborníka, který má potřebné zkušenosti a kvalifikaci pro správnou instalaci. Naše firma nabízí komplexní služby spojené s instalací tepelných čerpadel voda-vzduch, vzduch-voda a země-voda.

Servis tepelných čerpadel

Kromě montáže tepelných čerpadel nabízíme také servis a údržbu těchto zařízení. Pravidelná údržba tepelných čerpadel je důležitá pro zajištění maximální energetické účinnosti a prodloužení jejich životnosti. Naši technici jsou vyškoleni pro provádění servisu a oprav tepelných čerpadel všech značek, včetně tepelných čerpadel Daikin a LG.

Instalace tepelného čerpadla

Tepelné čerpadlo je možné instalovat v podstatě kdykoliv. Nejoptimálnější je ale období od jara do podzimu, kdy je možné odstavit stávající systém vytápění. Instalaci je ale možné provádět i v zimních měsících. Ideální doba je v rámci rekonstrukce nebo při stavbě domu, kdy se řeší projektová dokumentace. Podle rozměrů tepelného čerpadla je třeba předem určit místo pro jeho instalaci. Nedoporučuje se umístit čerpadlo v blízkosti ložnic a v přímém sousedství. Při absolutním tichu je i nepatrný zvuk, který zařízení vydává slyšet. Vždy je proto lepší obrátit se na odborníka.

Pokud uvažujete o instalaci tepelného čerpadla, obraťte se na nás. Naše firma nabízí nejen montáž a servis tepelných čerpadel, ale také poradenství a výběr zařízení přizpůsobeného vašim potřebám. Využitím tepelných čerpadel nejen ušetříte na energiích, ale také snížíte emise škodlivých látek do ovzduší, což je prospěšné pro nás všechny.

Kontaktujte nás

Máte-li zájem o návrh řešení a kalkulaci klimatizace, neváhejte a kontaktujte nás!
Připravíme pro vás nezávaznou cenovou kalkulaci

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.