Tepelná čerpadla vzduch-voda

Pro energeticky účinné vytápění vašeho domu a přípravu teplé vody doporučujeme tepelná čerpadla vzduch-voda Samsung, LG a Daikin. Ty můžou být nejlepším řešením i pro váš domov.

Tepelná čerpadla vzduch-voda jsou z praktických důvodů nejlepší variantou pro rodinné domy, které nemají k dispozici pozemek, který by se dal využít pro tepelné čerpadlo s plošným kolektorem. Jeho instalace je poměrně jednoduchá a hlavně rychlá. Přičemž investice na jeho pořízení nejsou příliš vysoké. Snadno se využívá pro chlazení v letním období a jeho provozní náklady na vytápění jsou nižší než například v případě plynového nebo elektrického vytápění. Vytápění je navíc bezúdržbové a bezpracné oproti kotli na uhlí či dřevo. Je však třeba jej umístit tak, aby hlukem nerušilo ani vás, ale ani sousedy. Zároveň není vhodné umístit jej například na střechu nebo na konzoly v obvodových stěnách, protože by mohlo docházet k přenosu vibrací.

Jak funguje tepelné čerpadlo vzduch-voda?

Tepelné čerpadlo tohoto typu odebírá energii přímo z venkovního vzduchu. A získané teplo využívá pro ohřev vody v zásobníku na teplou vodu nebo pro ohřev vody v topném systému.

Systém voda-vzduch rychle zajišťuje stabilní teplotu. Teplou vodu dodává do radiátorů, podlahového topení a hygienických zařízení.

Řešení vytápění a přípravy teplé vody tepelným čerpadlem vzduch-voda lze přizpůsobit vašemu rozpočtu i potřebám. Využívat můžete jak tradiční energii, tak obnovitelné zdroje popřípadě volit hybridní provedení. Většina takovýchto tepelných čerpadel pak využívá 20 – 40 % elektrické energie a ze zbývající části využívá tepelnou energii ze vzduchu. Hodí se pro vytápění, ohřev vody, ale i chlazení. Volitelná bývá i možná solární podpora. Není problém najít ideální typ pro nové domy a takzvané zelené budovy nebo pro rekonstrukce a výměnu zastaralého kotle.

Kontaktujte nás

Máte-li zájem o návrh řešení a kalkulaci klimatizace, neváhejte a kontaktujte nás!
Připravíme pro vás nezávaznou cenovou kalkulaci

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.