Tepelná čerpadla Daikin

Tepelné čerpadlo čerpá teplo z jednoho místa na jiné, díky svojí vnější práci. Princip čerpadla je základem zařízení, jako jsou mraznička či klimatizace. Tepelné čerpadlo může také topit, vyrábí teplo několika principy. Označení čerpadla se rozlišuje dle zdroje, odkud čerpá energii a co je médium.

Tepelné čerpadlo Daikin země/voda

Tepelné čerpadlo země/voda pracuje na principu předání tepla ze země do vody nemrznoucí kapalinou o nízké teplotě varu. Kapalina v plynném stavu sbírá teplo v potrubí. V plastové trubce protéká nemrznoucí kapalina a ohřívá se průchodem zemí. Ve výměníku předá teplotu v kompresoru, kde se plyn stlačí a zahřeje.

Tepelné čerpadlo Daikin vzduch/voda

Tepelné čerpadlo vzduch/voda pracuje přes výparník tepelného čerpadla, teplo se odebírá ze vzduchu. Funguje na základě Hydroboxu, který převede teplo do topné vody.

Tepelné čerpadlo Daikin voda/voda

Tepelné čerpadlo voda/voda získává teplo z vody, voda se převádí z čerpací studny do vsakovací studny přes výparník.

Tepelné čerpadlo Daikin vzduch/vzduch

Tepelné čerpadlo vzduch/vzduch se konstruuje jako klimatizace.

Klimatizace Daikin využívá energii venkovního vzduchu pro chlazení i vytápění. Je vybavena invertorem Daikin, technologií snižující spotřebu energie až o 30 procent.

Kontaktujte nás

Nízkoteplotní teplotní čerpadla typu vzduch-voda Daikin jsou ideální pro nové domy. Je vhodné zkombinovat je s radiátory, nebo podlahovým vytápěním, díky tomu spotřebují málo energie.

Vysokoteplotní tepelná čerpadla vzduch-voda Daikin jsou vhodné pro rekonstrukce a výměnu kotlů. Vyžadují minimum prostoru a mohou se napojit na staré potrubí, a vyrobit teplo úsporně.

Provádíme montáž tepelných čerpadel Daikin v Brně a okolí. Montáž tepelných čerpadel Daikin navazuje na původní návrh systému a jeho zhotovení je rychlé a čisté.

Kontaktujte nás

Máte-li zájem o návrh řešení a kalkulaci klimatizace, neváhejte a kontaktujte nás!
Připravíme pro vás nezávaznou cenovou kalkulaci

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.